Ciekawa opcja na zajęcia dla dzieci

Nie od dziś wiadomo, że dzieci pozbawione rozrywki bardzo szybko wpadają w stan permanentnej nudy. Aby temu zaradzić, warto zapewnić im takie zajęcia, które przyniosą świetną zabawę, a jednocześnie okażą się wartościowe pod względem edukacyjnym. Rodzice pragnący połączyć te dwie rzeczy powinni się niezwłocznie zaznajomić z ofertą olsztyńskiej Akademii Nauki – innowacyjnego projektu skierowanego do kilku- i kilkunastoletnich odbiorców. Olsztyn dla dzieci znajduje się na wyciągnięcie ręki.

Tradycja i nowoczesność

Akademia Nauki w Olsztynie powstała w 2003 roku. Początkowo prowadziła ścisłą współpracę z bliźniaczym ośrodkiem z Poznania, od kilku lat działa już jednak wyłącznie na własny rachunek. Niesłabnące zainteresowanie jej propozycjami dydaktycznymi stanowi najlepszy dowód na to, że tematyka zajęć na Akademii oraz sposób ich prowadzenia trafiają w samo sedno. I rzeczywiście: jeśli myślimy o zapewnieniu intelektualnego rozwoju dla dzieci Olsztyn nie będzie miał nam do zaoferowania nic lepszego niż Akademia Nauki.

Poszczególne kursy dedykowane są kilku różnym grupom wiekowym. Ogólnie rzecz biorąc, mogą brać w nich udział dzieci od 4. roku życia, uczniowie szkół podstawowych i średnich, a nawet dorośli. Widać zatem, że oferta Akademii skonstruowana jest tak, by przyciągnąć możliwie najliczniejszą grupę odbiorców.

Czego jednak będzie nas uczył Olsztyn dla dzieci? Najmłodsze pociechy rozpoczną pod okiem trenera swoją przygodę z czytaniem, nabiorą również ochoty na rozwijanie kiełkujących w nich zainteresowań. Nieco starszym maluchom (7-10 lat) proponuje się ponadto kursy robotyki Lego – zajęcia nastawione na rozwijanie umiejętności technicznych oraz sprawności manualnej. Mali konstruktorzy nauczą się, jak wyposażyć roboty w silniki, sensory ruchu, odległości i dźwięku, a także w jaki sposób zaprogramować ich pracę. Scenariusz tych zajęć dla dzieci Olsztyn ma charakter wyłącznie ramowy, większość zaproponowanych aktywności zależy od uczestników.

Akademia Nauki posiada jednak także ciekawą ofertę dla młodzieży starszych klas szkół podstawowych oraz licealistów. Mogą oni wybierać pomiędzy kursami szybkiego czytania i zapamiętywania, łamigłówkami matematycznymi, przyswajaniem reguł ortografii oraz nauką programowania przez tworzenie gier. Taka różnorodność zajęć Olsztyn dla dzieci sprzyja rozwijaniu konkretnych zainteresowań i umiejętności, ale także ewentualnemu nadrabianiu posiadanych braków.

Forma zajęć

Kursy mają charakter semestralny bądź dwusemestralny. Grupy liczą maksymalnie 10-12 osób. Ma to zapewnić uczestnikom komfortowe warunki zdobywania wiedzy, natomiast trenerom dać możliwość dobrego kontaktu z kursantami. Jeśli myślimy o kursach dla dzieci Olsztyn oferuje nam niewiele więcej atrakcji tak wartościowych jak Akademia Nauki.

Udział w zajęciach jest płatny. Ceny za kursy wahają się w okolicach 100-180 zł, ale organizatorzy starają się, by kwotę tę rozłożyć na możliwie atrakcyjne raty. Poza tym, zapewniają bogatą ofertę zniżek i upustów, znacznie ograniczającą koszt zajęć. Wydaje się więc, że nawet mniej zamożnych rodziców będzie stać na opłacenie kursów.

Olsztyn dla dzieci nie posiada być może rozrywek przesadnie rozwiniętych, nie da się jednak zaprzeczyć, że Akademia Nauki to strzał w dziesiątkę. Proponuje pociechom zarówno świetną zabawę, jak i wiele wartościowych informacji edukacyjnych. Dla dzieci Olsztyn oznacza dzięki temu szansę świetnego, zrównoważonego rozwoju w bezpiecznych warunkach. Rodzice nie powinni zatem zaprzepaścić szansy swoich dzieciaków i czym prędzej zapisać je na kurs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *